Pacjentki ełckiego szpitala korzystają z nowego mammografu

Nowy aparat do mammografii wzbogacił zasoby Zakładu Diagnostyki Obrazowej w ełckim szpitalu „Pro-Medica”. Z urządzenia bezpłatnie korzystają pacjentki w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat oraz skierowane przez lekarzy specjalistów z poradni onkologicznych.

 

Obecnie mammografia uznawana jest za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i za najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Jest to badanie o wysokiej czułości pozwalające na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania.

 

Wraz z mammografem zakupione zostały: fantom do testowania parametrów technicznych aparatów mammograficznych oraz dwie kasety do zapisu cyfrowego. Całość kosztowała nieco ponad 215 tys. zł, a zakup sfinansowany został z budżetu miasta.

 

mm
Fot.: UM Ełku

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy wszystkich typów szkół i...
Powiat Ełcki Powiat Ełcki – edukacja, która uskrzydla
Rozwój, który inspiruje Powiat Ełcki od lat inwestuje w...
Powiat Ełcki 25-lecie Tęczowego Domu i Szkoły Specjalnej Podstawowej
Jubileusz 25-lecia swojej działalności obchodziła Szkoła...
Powiat Ełcki Jubileusz 80-lecia Hufca ZHP
Uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 80-lecia Hufca Związku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015