O krok od tragedii! Szynobus uderzył w metalowe elementy

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek (7 lipca) na trasie Ełk–Giżycko w rejonie miejscowości Siedliska. Szynobus relacji Ełk–Giżycko najechał na metalowe kątowniki celowo ułożone na torach. W wyniku uderzenia uszkodzona została lokomotywa, a pociąg musiał zakończyć kurs.

Na pokładzie znajdowało się 30 pasażerów. Nikomu nic się nie stało, jednak konieczne było zorganizowanie komunikacji zastępczej.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców tego niebezpiecznego incydentu. Funkcjonariusze analizują m.in. nagrania z monitoringu.

To nie pierwszy przypadek tego typu na tej trasie. Kilkanaście dni wcześniej mundurowi interweniowali wobec dwóch 13-latków, którzy układali kamienie na torach. Również wtedy maszynista musiał awaryjnie hamować. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że torowisko nie jest miejscem do zabawy. Rodzice powinni zwracać uwagę, gdzie przebywają ich dzieci. Brawura i brak wyobraźni mogą doprowadzić do tragedii.

Jedna odpowiedź do “O krok od tragedii! Szynobus uderzył w metalowe elementy”

  1. Łuki pisze:

    Najpierw jest napisane szynobus a później w lokomotywa została uszkodzona co jechali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 − 53 =

Powiat Ełcki Zmiana adresu punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Informujemy, że punkt wieloadresowy nieodpłatnego poradnictwa...
Powiat Ełcki Konkurs z wiedzy prawnej
Uczniowie z ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015