Szczypiorniak odwiedza przedszkolaków

Ruszył projekt „Szczypiorniak w Przedszkolu”. Jako pierwsze wzięły w nim udział „Misie Lubisie” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki w Ełku. To właśnie ich grupę w piątek 26 lutego odwiedzili zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”.

– Projekt powstał spontanicznie, z potrzeby chwili – mówi Artur Bućko, kapitan EKS „Szczypiorniak”, który wprowadzał 4-latki w tajniki gry w piłkę ręczną. – Zauważyliśmy, że w naszych szkołach i przedszkolach sportu prawie nie ma. Postanowiliśmy więc naszą pasją do niego zarazić najmłodszych ełczan.

Na zajęciach ze szczypiornistami przedszkolaki poznały m.in. zasady gry w piłkę ręczną i dowiedziały się, w co wyposażony jest każdy zawodnik.

– Promujemy piłkę ręczną, bo jest to dyscyplina najbliższa naszym sercom – mówi Artur Bućko. – Ale chodzi nam głównie o to, by pokazać dzieciom, że sport może być ciekawszą formą spędzania czasu wolnego, niż gry komputerowe, telewizor i tablet. Staramy się pokazać im, że to też jest fajna zabawa. Być może za kilka lat okaże się, że za kilka lat wyrosną z tych dzieci adepci piłki ręcznej lub innej dyscypliny sportowej.

em

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Powiat Ełcki Spotkanie świąteczne w ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej
W okresie przedświątecznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy wszystkich typów szkół i...
Powiat Ełcki Powiat Ełcki – edukacja, która uskrzydla
Rozwój, który inspiruje Powiat Ełcki od lat inwestuje w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015