Czy możliwa jest „ełcka tarcza antyinflacyjna”?

Dużo ostatnio mówimy o podwyżkach. Rosną ceny w sklepach, na stacjach benzynowych, wzrastają czynsze… drożeje dosłownie wszystko i to z dnia na dzień. I niestety przed nami następne podwyżki, podwyżki, które dotkną nasze miasto i naszych mieszkańców.

 

W środę 31 sierpnia dowiemy się, o ile miasto Ełk zapłaci za energię elektryczną. Czy będzie to 300 proc. obecnych płatności, 500 proc, a może i 600 proc. tak jak to miało miejsce w przypadku gminy wiejskiej? Wnioskując z już rozstrzygniętych przetargów, które odbyły się w innych miastach, z pewnością będą to do zapłacenia bardzo duże pieniądze.

 

Dlatego, aby tego uniknąć, już dzisiaj należy zacząć oszczędzać. Dyskusja na temat jak możemy zmniejszyć rachunki ograniczając ilość zużytych kilowatogodzin już pojawia się wśród opozycyjnych radnych. Najtańsza energia to bowiem ta zaoszczędzona!

 

 

Mam nadzieję, że pieniędzy na dodatkowe wydatki miasta nie będzie się szukać w kieszeniach mieszkańców Ełku. Lepiej szukać oszczędności w budżecie miasta, niż dodatkowo obciążać Ełczan – mówi Robert Klimowicz

 

O ile wyłączanie oświetlenia wybranych ulic może być zbyt drastycznym rozwiązaniem, to np. zgadzam się z tezą, iż powinniśmy zrezygnować z oświetlania budynków, czy mostów. To nie czas na zużywanie energii dla poprawy estetyki miasta! Zabytki, obiekty sakralne, budynki użyteczności publicznej będą równie piękne bez reflektorów. Ponadto, jak już za chwilę skończą się upały, nie muszą pracować fontanny, klimatyzatory, wiatraki… zimą możemy ograniczyć liczbę świecących iluminacji świątecznych – dodaje  Klimowicz

 

Oszczędności powinniśmy szukać także w innych wydatkach nie związanych z zużyciem energii. Przykładowo, na lepsze czasy „mogą poczekać” osiedlowe pikniki, drogie imprezy, czy wydatki promocyjne.
Zamiast zwiększać opłaty za śmieci, żłobek, przedszkola, bilety MZK, za garaże, czy mieszkania, zamiast wprowadzania płatnych parkingów, znajdźmy oszczędności tworząc dla naszych mieszkańców „ełcką tarczę antyinflacyjną”.- mówi Robert Klimowicz

Można to zrobić rezygnując z niepotrzebnych wydatków lub też odważnie wprowadzając rozwiązania oszczędzające zużycie energii, czy wody.

 

 

4 odpowiedzi na “Czy możliwa jest „ełcka tarcza antyinflacyjna”?”

  1. Coralgol pisze:

    Jaki to prosty pomysł. I takich ludzi wybieramy do samorządu?! Mówi o kilku lampkach itd, to czysty populista, powiedziałbym pisowski. Jeżeli nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to po co się odzywa. Wywiad z du…

  2. Elczanka pisze:

    Ja temu Panu proponuje zacząć oszczędzać od siebie dla dobrego przykładu. Za ględzenie i bredzenie od rzeczy niech zrzeknie się diety albo przynajmniej obniży do pierwotnego poziomu sprzed podwyżek to będzie najlepsze rozwiązanie . Jak to się mówi przykład powinien iść od góry …

  3. Ełczanin pisze:

    Skoro o Radnym, to zapytam o innego radnego Delmę. W czyim imieniu składa kwiaty pod pomnikiem. Jeśli w swoim to o, k. Został przecież usunięty że stanowiska w PO.

  4. Olka pisze:

    Przechrzta!

Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Powiat Ełcki Biblioteki szkolne z dofinansowaniem
Powiat Ełcki otrzymał 28 tysięcy złotych w ramach...
Powiat Ełcki Awans zawody nauczycielki
Ewa Orłowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015