Dozór policyjny za kradzież telefonu dziecku

Zarzut kradzieży usłyszał 26-latek, który ukradł dziecku telefon. Łup został odzyskany – po tym, jak wyrwał go dziecku z ręki, złodziej ukrył telefon na uboczu, za płotem. Planował zająć się nim w późniejszym czasie.

 

– Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży telefonu, do której doszło niespełna dwa tygodnie temu – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Wówczas na terenie Ełku mężczyzna zabrał 11-letniej dziewczynce telefon, który trzymała w ręce. Wartość telefonu została oszacowana na 550 złotych. Policjanci wykonując czynności operacyjne ustalili osobę odpowiedzialną za ten czyn. Pomocna w ustaleniach była analiza zapisu monitoringu. 26-latek został zatrzymany.

 

Policjanci ustalili także miejsce, gdzie mężczyzna ukrył ukradziony telefon. Schował go w ustronnym miejscu za ogrodzeniem, by użyć go lub sprzedać za jakiś czas.

 

– 26-latek usłyszał zarzut kradzieży – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Prokurator zdecydował o objęciu go dozorem policyjnym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jedna odpowiedź do “Dozór policyjny za kradzież telefonu dziecku”

  1. ligiusz pisze:

    Wyrwać dziecku telefon, mało tego dziewczynce co to trzeba mieć w głowie…

Powiat Ełcki Zmiana adresu punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Informujemy, że punkt wieloadresowy nieodpłatnego poradnictwa...
Powiat Ełcki Konkurs z wiedzy prawnej
Uczniowie z ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015