W najbliższy poniedziałek, 11 listopada, w Ełku odbędą się uroczystości związane z 107. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie m.in. wydarzenia patriotyczne, sportowe i kulturalne. Sprawdź harmonogram obchodów.
Tradycyjny Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11:11 ze Stadionu Miejskiego przy ul. Piłsudskiego 27. Uczestnicy będą mogli wybrać dystans 2, 4 lub 6 km. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit 950 osób.
Zapisy prowadzone będą w dniu wydarzenia w godz. 8:30–11:00.
Szczegóły dostępne na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.
O godz. 12:00 w Katedrze św. Wojciecha odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Biskup Ełcki Jerzy Mazur. Oprawę muzyczną zapewni Chór Kontrapunkt pod kierunkiem Rafała Sulimy.
Po mszy, o godz. 13:15, spod katedry wyruszy przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i delegacji pod pomnik marsz. Józefa Piłsudskiego przy ratuszu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się tam o godz. 13:30.
W godz. 14:30–16:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Leszka Błażyńskiego odbędzie się interaktywne wydarzenie „Wirtualny spacer po Ełku”. Uczestnicy będą mogli zobaczyć miasto z nowej perspektywy dzięki technologii VR. Wstęp wolny.
O godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury wystąpią laureaci XVIII Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Wstęp na koncert jest wolny.
Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na jubileuszowy, 10. Marsz Niepodległości w formie nordic walking. Trasa prowadzi z Ełku przez Chruściele i z powrotem (7 km).
Zbiórka o godz. 10:45 przy moście na ul. Zamkowej. Start marszu o 11:11. Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchają opowieści o historii Ełku, wspólnie odśpiewają hymn, a po powrocie do CEE zaplanowano m.in. poloneza przy ognisku, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz „Biało-Czerwoną Loterię Fantową”.
Dodaj komentarz