Geodeci z „Chemiaka” z konkursowymi laurami

II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Geopodchody 2023” zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Drużyna w składzie: Bartłomiej Słapiński, Bartosz Wysocki i Robin Sudhof, ustąpiła miejsca jedynie drużynie z Warszawy.

 

Geopodchody to zawody nastawione przede wszystkim na umiejętności praktyczne. Rywalizacja odbyła się na terenie olsztyńskiego kampusu akademickiego Kortowo, a drużyny rozwiązywały wiele zadań z użyciem sprzętu pomiarowego w naturalnych warunkach terenowych, wykonywały pomiary i obliczenia oraz sporządzały dokumentację wykonanych prac w postaci m.in.: szkiców, map i wykresów itp.

 

Oprócz nagród rzeczowych uczniowie otrzymali symboliczne indeksy, gwarantujące prawo przyjęcia na I rok studiów na kierunku geodezja i kartografia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy wszystkich typów szkół i...
Powiat Ełcki Powiat Ełcki – edukacja, która uskrzydla
Rozwój, który inspiruje Powiat Ełcki od lat inwestuje w...
Powiat Ełcki 25-lecie Tęczowego Domu i Szkoły Specjalnej Podstawowej
Jubileusz 25-lecia swojej działalności obchodziła Szkoła...
Powiat Ełcki Jubileusz 80-lecia Hufca ZHP
Uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 80-lecia Hufca Związku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015