Rozmawiali o bezpieczeństwie pieszych w Siedliskach

Bezpieczeństwo pieszych w Siedliskach było tematem spotkania w siedzibie samorządu powiatu ełckiego. Problemem mieszkańców jest brak przejścia dla pieszych i chodnika w okolicach wiaduktu.

 

Siedliska położone są przy drodze wojewódzkiej nr 656. To ciąg komunikacyjny przecinającym wiele miejscowości położonych w powiecie ełckim o dużym nasileniu ruchu. To wiąże się z zagrożeniem dla pieszych. Rozwiązaniem problemu ma być budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz przejścia dla pieszych w okolicach wiaduktu.

 

– Chyba nie trzeba tłumaczyć, że utworzenie w okolicach wiaduktu przejścia dla pieszych, a także ciągu pieszo-rowerowego wpłynęłoby pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa – uważa Marek Chojnowski, starosta powiatu ełckiego. – O wiele bardziej komfortowo, niż obecnie, czuliby się przede wszystkim mieszkańcy Siedlisk, którzy z tej drogi korzystają codziennie.

 

Nad problemem mieszkańców Siedlisk w Starostwie Powiatowym w Ełku wraz ze starostą ełckim pochylili się m.in.: członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, wójt gminy Ełk Tomasz Osewski, sołtys Siedlisk Jan Szabroński oraz zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

 

Fm
Fot.: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana adresu punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Informujemy, że punkt wieloadresowy nieodpłatnego poradnictwa...
Powiat Ełcki Konkurs z wiedzy prawnej
Uczniowie z ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015