Uczniowie ełckiej „Czwórki” szukali naukowych inspiracji

Niecodzienną lekcję mają za sobą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. Przed minionym weekendem pierwszoklasiści z grupy E” odwiedzili Park Naukowo- Technologiczny w Ełku. Celem tej wizyty był udział w fascynujących zajęciach laboratoryjnych i konstrukcyjnych.

 

W laboratorium uczniowie ełckiej „Czwórki” dowiedzieli się, czym są bakterie. Poznali też ich budowę i miejsca bytowania. Wiedza już, na czym polega praca laboranta i jak wygląda miejsce, w którym przeprowadzane są badania. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych – dzieci sprawdziły m.in. czy mają dobrze umyte ręce. Pobrały wymaz z dłoni kolegów i przeniosły go na płytki z agarem, które później trafiły cieplarki. Na to, by wyhodować kolonię bakterii potrzeba czasu, którego młodym naukowcom tym razem zabrakło. Zapoznali się więc z wynikami badań, jakie tydzień wcześniej przeprowadzili ich rówieśnicy.

 

Wielu ciekawych wrażeń dostarczyły pierwszoklasistom również zajęcia konstrukcyjne LEGO We Do. Na stanowiskach z zestawami klocków i komputerami dzieci zapoznały się z podstawami robotyki i programowania. W trakcie warsztatów powstały roboty, które „ożyły” po podłączeniu ich do komputerów i zaprogramowaniu.

 

mm

Fot.: SP4

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana adresu punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Informujemy, że punkt wieloadresowy nieodpłatnego poradnictwa...
Powiat Ełcki Konkurs z wiedzy prawnej
Uczniowie z ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015