OTWARCIE SEZONU EŁCKIEJ KOLEI WĄSKOTOROWEJ 2026

Ełcka Kolej Wąskotorowa rozpoczyna regularne kursowanie w sezonie 2026. Inauguracyjny przejazd, będący jedną z głównych atrakcji nadchodzącej majówki, zaplanowano na piątek, 1 maja. Muzeum Historyczne w Ełku przedstawiło szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz cennik biletów.

 

Tegoroczna majówka z ełcką wąskotorówką łączy tradycyjny przejazd historycznym składem z ofertą edukacyjną i kulturalną przygotowaną z myślą o mieszkańcach i turystach. Pociąg wyruszy ze stacji w Ełku o godzinie 10:00. Kluczowym punktem programu będzie postój na stacji w Sypitkach, który potrwa od godziny 10:45 do 12:15.

 

Program wydarzeń majówkowych w Sypitkach:

  • Edukacja: O godzinie 11:00 rozpocznie się spacer z przewodnikiem Dariuszem Jurczakiem.

  • Kultura: O godzinie 11:30 zaplanowano spektakl teatralny dla dzieci pt. „Co w trawie piszczy” w wykonaniu Studia Artystycznego Pasja.

  • Rekreacja: Na miejscu zorganizowane zostanie ognisko (prowiant we własnym zakresie, muzeum zapewnia kijki), a dla najmłodszych przewidziano animacje oraz bezpłatną watę cukrową i popcorn.

Powrót pociągu do Ełku przewidziano na godzinę 13:00, co pozwala na kontynuację majówkowego wypoczynku w mieście.

 

Informacje praktyczne i bilety Bilety na majówkowy przejazd są dostępne w kasie Muzeum Historycznego w Ełku przy ul. Wąski Tor 1. Cena biletu normalnego wynosi 46 zł, a ulgowego 23 zł. Zniżki przysługują m.in. uczniom, studentom, seniorom oraz posiadaczom Ełckiej Karty Dużej Rodziny i Ełckiej Karty Seniora. Dzieci do lat 3 podróżują bezpłatnie.

 

Muzeum podkreśla, że liczba miejsc w pociągu jest ograniczona. Inauguracja 1 maja otwiera pełny sezon jazd rozkładowych, które będą realizowane zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej instytucji.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Zapraszamy do udziału w ankiecie
Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej planowanego...
Powiat Ełcki Festyn rodzinny w SOS-W w Ełku
Kilka ujęć z pikniku rodzinnego w stylu country w Specjalnym...
Powiat Ełcki Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę prawną
Uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki Powstaną nowe ścieżki rowerowe
Na odcinku Pisanica-Borzymy oraz Wysokie-Pisanica powstaną nowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015