Dawid Rafałowski z tytułem Wicemistrza Polski

Kolejne sukcesy zapisał na swoim koncie Klub Judo Shamo Ełk. Ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Juniorów w Sumo wrócił do domu Dawid Rafałowski.

 

Indywidualnie i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo odbyły się w Ropczycach – mówi Krzysztof Sosnowski, trener Klubu Judo Shamo Ełk. – Jedynym naszym zawodnikiem na tej imprezie był Dawid Rafałowski. Po medal z tej rangi zawodów sięgnął po raz 3 z rzędu. Po wcześniejszych 2 brązowych medalach, tym razem Dawid wspiął się o stopień wyżej na podium i zajął 2. miejsce w kategorii -77kg. Tym samym wywalczył tytuł Wicemistrza Polski.

 

Jak przyznaje trener Sosnowski, jest to bardzo ważny wynik w kontekście powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów. Te odbędą się w Kielcach w dniach od 21 do 23 kwietnia.

 

– Niebawem zostanie ogłoszony skład Kadry Narodowej i okaże się, czy Dawid dostanie szansę występu – mówi Sosnowski. – W zeszłym roku podczas ME Juniorów w estońskim Rekvere, Dawid wywalczył brązowy medal kat. -77kg

 

Fot.: Judo Shamo Ełk

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki XIV Wyścigi Smoczych Łodzi
Dziś, 25 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Ełku wylosowano...
Powiat Ełcki Zapraszamy do udziału w ankiecie
Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej planowanego...
Powiat Ełcki Festyn rodzinny w SOS-W w Ełku
Kilka ujęć z pikniku rodzinnego w stylu country w Specjalnym...
Powiat Ełcki Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę prawną
Uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015