To będzie spacer zielarski wśród jadalnych kwiatów

Na niecodzienny spacer zaprasza Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Odbędzie się on w niedzielę 26 maja o godz. 10.30. Będzie to „Spacer zielarski – wśród jadalnych kwiatów”.

 

Podczas spaceru zostaną przypomniane podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas zbierania dzikich roślin. Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, omówione zostaną także ich właściwości oraz możliwości wykorzystania. Będzie również czas na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce i samodzielne zebranie niewielkiej ilości roślin.

 

– Podobnie jak na poprzednim spacerze, będziemy wspólnie wędrować przez łąki i lasy w poszukiwaniu jadalnych kwiatów – zapowiadają organizatorzy. – Uczestnicy przekonają się osobiście o znaczeniu sezonowości. Poznamy także kolejne jadalne gatunki roślin, tym razem kwitnące pod koniec wiosny.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia można uzyskać w ełckim CEE.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana adresu punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Informujemy, że punkt wieloadresowy nieodpłatnego poradnictwa...
Powiat Ełcki Konkurs z wiedzy prawnej
Uczniowie z ełckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w...
Powiat Ełcki XIII Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania drużyn na XIII...
Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015