Przed nami ostatni tydzień wakacji, a kalendarz ełckich wydarzeń nadal bogaty jest w atrakcje przygotowane przez miejskie placówki kulturalne i sportowo-rekreacyjne. Sprawdź, jakimi atrakcjami Ełk pożegna wakacje.
Mazurskie Kino Pod Gwiazdami
Kiedy: 24 sierpnia, godz. 21:00
Gdzie: Amfiteatr ECK, wstęp wolny
Tytuł filmu: „Na noże”
Koncert kameralny „Ballady i romanse nie tylko rosyjskie”
Kiedy: 24 sierpnia, godz. 19.00
Gdzie: Park Muzyczny, wstęp wolny
Wystąpi: Jacek Merchelski i Przyjaciele
W programie utwory: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej. Z artystą wystąpią także zaproszeni goście.
Pociąg do Kultury
Kiedy: 25 sierpnia, godz. 20.10
Gdzie: Muzeum Historyczne w Ełku
Przejazd kolejką:
· odjazd z Ełku do Sypitek o godz. 20:10
· koncert Marcin Pyciak o godz. 21:00 (stacja Sypitki)
· odjazd z Sypitek do Ełku o godz. 22:10
Koncert „I tam są wszyscy, a naprzeciw – ty”
Kiedy: 26 sierpnia, godz. 19:00
Gdzie: Sala Zebra, wstęp wolny
Wystąpi: Aleksandra Milko
Podczas koncertu zabrzmią utwory z musicali oraz filmów tj. „Burlesqe, „Metro”, „Armagedon” i inne. Koncert odbędzie się w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku.
Mazurskie Kino Samochodowe
Kiedy: 27 sierpnia, godz. 21:00
Gdzie: targowisko miejskie
Tytuł filmu: „Dżentelmeni”
Ełk Blues Night
Kiedy: 28 sierpnia, godz. 20:00
Gdzie: Amfiteatr ECK, wstęp wolny
Wystąpi: Sosnowski
Sosnowski – nominowany do tegorocznych Fryderyków songwriter i gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Zdobywca ważnych nagród muzycznych m.in.:
· nominacja do Fryderyków dla albumu „The Hand Luggage Studio” i albumu „Tylko się nie denerwuj”
· zwycięzca kategorii Wokalista Roku i Odkrycie Roku w plebiscycie Blues Top 2020, 3. miejsce dla płyty „Tylko się nie denerwuj” w kategorii Płyta Roku,
Koncert Bluszcz/Jeszcze
Kiedy: 29 sierpnia
· godz. 19.00 Jeszcze
· godz. 20.00 Bluszcz
Gdzie: Amfiteatr ECK, wstęp wolny
Bluszcz – to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80′ z wyraźnymi wpływami post-punku.
Jeszcze – to mazurski duet obracający się w gatunkach synth i electro popu, dubu, deep tech – house’u i EDMu otulonego melancholijnym smutkiem.
Bieg 5-10-15
Kiedy: 29 sierpnia, godz. 12.00
Gdzie: Start i meta przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Długość trasy wynosi 5, 10 i 15 km.
Trasa tworzy zamkniętą pętlę i biegnie promenadą nad jeziorem Ełckim, ul. Zamkową (asfalt – 40 %, kostka – 60%). Pętla ma długość 5 kilometrów.
Zawodnicy biegnący na 5 km pokonują pętlę 1 raz, zawodnicy biegnący na 10 km pokonują pętlę 2 razy, a zawodnicy biegnący na 15 km pokonują pętlę 3 razy.
Biuro zawodów będzie się znajdowało w Centrum Edukacji Ekologicznej, przy ul. Parkowej 12 – w okolicach Plaży Miejskiej w Ełku.
Program zawodów:
· 8:00–11:15 – przyjmowanie zgłoszeń i wydawanie numerów startowych,
· 12:00 – uroczyste otwarcie biegu,
· 12:00 – start biegu na wszystkich dystansach,
· 13:00 – piknik,
· 13:45 – uroczyste zakończenie biegu (wręczenie nagród).
a coś po 29 sierpnia? czy mamy już lockdown?