Wypadek na trasie Ełk-Sędki. Pokrzywdzony kierowca był nietrzeźwy

Zawsze warto wsiadać za kierownicę trzeźwym. Nigdy nie wiadomo, co nas spotka na drodze i w jakich sytuacjach będziemy brać udział. Pokazuje to zdarzenie z trasy Ełk-Sędki. 18-latek kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skody, który z kolei zderzył się z mercedesem. Dwie osoby trafiły do szpitala. 18-latek był trzeźwy, ale prawo jazdy miał niespełna miesiąc – już zostało mu zatrzymane. Natomiast kierowca skody biorący udział w zdarzeniu miał 0,75 promila alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło na trasie Ełk-Sędki (05.04.2023 r.).

 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu skodą, który z kolei zderzył się z mercedesem. 18-latek prawo jazdy miał niespełna miesiąc. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci mu je zatrzymali.

 

Policjanci ustalili także, że jeden z kierujących, pokrzywdzony w tym zdarzeniu – 28-latek kierujący skodą był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 0,75 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i wysokie konsekwencje finansowe.

 

W wyniku zdarzenia18-latek i 17-latka jadący mercedesem trafili do szpitala na obserwację.

 

Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Od rozstroju zdrowia poszkodowanych będą zależały konsekwencje dla sprawcy zdarzenia.

 

KPP EŁk

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Powiat Ełcki Biblioteki szkolne z dofinansowaniem
Powiat Ełcki otrzymał 28 tysięcy złotych w ramach...
Powiat Ełcki Awans zawody nauczycielki
Ewa Orłowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w...
Powiat Ełcki Konkurs wiedzy o HIV i AIDS
Aleksandra Trocka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015