Powiat Ełcki otrzymał 48 tysięcy złotych na wsparcie szkolnych bibliotek. Pieniądze przyznane zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Wsparcie finansowe otrzymały cztery biblioteki szkolne. Po 12 tysięcy złotych trafi do: Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku, w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Ełku, w Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku, w Technikum nr 6 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.
Środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych poświęconych historii Polski XX wieku oraz lektur szkolnych, opublikowanych drukiem lub na innym nośniku, w tym książek obrazkowych, mówionych i elektronicznych. Oprócz tego będzie można kupić elementy wyposażenia bibliotek szkolnych i realizować działania promujące czytelnictwo.